61. Sayı

Haremlik – Selamlık

Resûlullah (sav)’ın zevceleri müminlerin anneleri olduğu halde yabancı erkeklerle bir arada bulunmamaları, onlardan bir şey isteneceği zaman perde arkasından istenmesi, diğer mü’min kadınların da yabancı erkeklerle bir arada bulunmalarının, onlarla konuşmalarının caiz olmadığına delâlet eder.

Fethin 1300. yılında Endülüs…

Büyük İslâm komutanı Tarık bin Ziyad, İspanya yolunda, rüyasında, Peygamber Efendimiz (asm) ve silahlarını kuşanmış Ensar ve Muhacir’den bir grup sahabeyi görür ve “Ey Tarık! Yoluna devam et!” müjdesiyle, İspanya’nın fethi ile alakalı niyeti, cesaret ve azimle birleşir ve sadece Müslümanların değil, tüm dünyanın rengini ve tarihini değiştirecek fetihleriyle (711) büyük bir ...[Devamını Oku]

Depremlerin mânevî cephesi

Van ve Erciş’te yaşanan ve pek çok can ve mal kaybına sebeb olan 7.2 büyüklüğündeki büyük deprem, yalnız o bölgeyi değil, bütün memleketimizi de ciddi bir şekilde sarstı.

“Avrupa’nın en büyük üstadı: Endülüs”

İslâm Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği’nin organize ettiği Uluslararası Endülüs Sempozyumu 19 Kasım Cumartesi günü Eyüp-Bahariye Mevlevihanesi’nde gerçekleşti.

Hicret, Muharrem ve Aşure Mesajı

Sevgili Peygamberimiz’in Mekke’den Medine’ye hicretinin gerçekleştiği ve rahmet peygamberinin “Allah’ın ayı” olarak nitelendirdiği Muharrem ayını idrak etmiş bulunuyoruz.

Şifrenizi mi unuttunuz?