15. Sayı

Kudretin Âyineleri Çoktur

LEMAAT TAHLİLLERİ-2 Kudretin âyineleri çoktur Her bir hava zerresi “ışıma” denilen bir yolla güneş ışınlarını aks ettirdiği için daha güneş doğmadan ışıkları hava zerrelerinde aks ederek sabahın aydınlığını temin eder.

Öğreniyorum

Nlp eğitmeniwww.degisimrehberi.comrehber@degisimrehberi.com Sayabileceğim değişmeyen üç şey, birincisi değişimin mutlak olduğu, ikincisi temel inançlar ve değerler, üçüncüsü ilk ikisine sürekli kaynak teşkil edecek seçeneklerimiz diyebilirim.

Başarı bir tercihtir ! Biz isteriz Allah da verir

BA?ARI BİR TERCİHTİR! Biz isteriz Allah da verir Tembellik bu asrın en bariz hastalıklarından biri. Çok acı ama şu anda bir yerlerde ömrü boyunca kendini fark edemeyen ve ölmek üzere olan bir fizik dahisi, dünyayı değiştirecek bir lider, İslâm’ı ve insaniyeti muvaffakiyete taşıyacak bir kahraman var. Kim bilir belki de o sensin!?

Koşuda son yüz metre…

Milletin sînesinden îmânı sökülebilir mi? Bu şeytânî tertibe cür’et edenler hiç olmamış değil; dehşetli ejderhalar îmânın erkânına ilişeli, İrfan Mekteblerini yağmalayalı henüz asır bile geçmedi!

?amil, aşkına düştüğü son menzile bir an evvel varmak için Sultan’ın kendisine tahsis ettiği vapur ile yola koyulur. Vapurun her uğradığı yerde, halk görülmemiş bir heyecanla ?eyh ?amil’i karşılıyor, onun duasını almak yarışına giriyorlardı.

Günahlar!

DOSTLARI ÜZMENİN, DÜ?MANLARI SEVİNDİRMENİN VASITASI: Günahlar! AKIL, VİCDAN VE HİSLERE HİTABEDEN TEBLİ? Tebliğ; akıl, vicdan ve hissiyata tesir edebilecek durumda olmalı. Evet, yapılan tebliğ aklı ikna etmekle beraber vicdanı da tatmin etmelidir. Kalbe gıda olup onun alacağı kudsî lezzetleri vermekle beraber, nefis için de hayırlara müşevvik olmaya, günahların içindeki elem ve sıkıntıları gösterer...[Devamını Oku]

Kardeşlikten bir katre

Nedir İslâm davasındaki kardeşlik? Derin derin hiç düşündünüz mü? Manasını hissederek yaşadınız mı?İhlasla yoğrulmuş bir muhabbet, riyasız ve karşılıksız bir muavenet, aynı göz ile görebilmek, aynı kulak ile işitebilmek, bir kalp ile hissedebilmek, bir ruh olabilmek…İfade etmekte kelimeler kifayetsiz kalıyorsa elbette yaşanır kardeşlik! Yaşamaktaysanız bu ulvî hisleri elbette söze ne hacet!

Osmanlıca Nedir?

Osmanlıca bin senelik Türk İslâm tarihinin, kültürünün, medeniyetinin, biliminin, felsefesinin oluşturduğu, İslâm harflerini alfabe olarak kabul etmiş bir milletin konuşma ve yazı dilidir. Osmanlıca muhteva ve şekil itibariyle birbirinden ayrılmaz üç unsurdan oluşuyor. Osmanlıcanın elbisesi İslâm harfleri, vücudu kelimeler, ruhu kelimelerin manalarıdır.

Tevbe kapısı

“De ki: ‘Ey kendi aleyhlerinde olmak üzere ölçüyü taşıran kullarım. Allah’ın rahmetinden umut kesmeyin. ?üphesiz Allah, bütün günahları bağışlar. Çünkü O, bağışlayandır, esirgeyendir. Azap size gelip çatmadan evvel, Rabb’inize yönelip-dönün ve O’na teslim olun. Sonra size yardım edilmez.

Canım Sıkılıyor!

Dikkat edin kalpler ancak Allah’ı anmakla huzura kavuşur. (Ra’d:28) Mü’minlerin kalplerine, imanlarına iman katıp artırsınlar diye güven ve huzur indiren O’dur. (Fetih:4)

En mükemmel insan, gerçek medeniyet

Bu zamanın yüksek teknolojisinde ilk çağ vahşetini yaşayan sözde medenileri Hz.Muhammed (asm)’mı tanımasa, getirdiği dini hareketlerine tatbik etmese bizler her zaman milyonlarca sivilleri öldüren demokratları, gökdelenler yapan hırsızları, demokrasi nutukları atan müstebid zorbaları, sömürgeleriyle zenginleşen hırsız sahtekarları, yalan görüntülerle toplumu yanlış yönlendiren yalancı habercileri ...[Devamını Oku]

Zulumât-ı ademde kalabilirdi bu ten;Mûcid-i Hakîm “Ol!” dedi; kalmadık var olduk. Mertebe-i câmidât olabilirdi bu beden;Muhyî-yi Hayy tecellî etti; kalmadık hayy olduk.

  • 1
  • 2

Şifrenizi mi unuttunuz?