Sağlık

Hasta ve hastalık psikolojisini en iyi bilenler, o hastalığı yaşayanlardır. Sağlıklı kişi hastaların halinden anlamadığı gibi, musibetzedenin halini de musibeti yaşamayan tam olarak idrak edemez.

Dikkat! Gazozlarda Alkol Var!

Bilindiği gibi içki (alkol) tedrici olarak kal­dırılmış, nihaî olarak Mâide Sûresinin şu meâldeki âyetiyle yasaklanmıştır:

Misvak: Fıtrî Diş Macunu ve Fırçası

Misvak, Babilliler tarafından 7000 yıl önce kullanılıyordu. Eski Yunanlılar, Romalılar, Yahudiler, Mısırlılar misvakı kullanmışlardır. Kimyasal analizi yapıldığında (Salvadora persica) trimethylamine, salvadorine, chlorides, fluoride yanısıra fazla miktarda silica, sulphur, vitamin C, ve daha az miktarda tannins, saponins, flavenoids, ve sterols içerdiği anlaşılmıştır.

Tıpa Tıp

Hekimler arkalarına yani Kur’ân’ın nâzil olduğu on dört asır öncesine baktıklarında kendilerinin arkada kaldıklarını, Kur’ân’ın hep önde gittiğini görmekteler. İşte ‘Yaratan’ ile ‘Kelam Eden’in aynı zât olduğu, Kur’ân’ın hak Kelâmullah olduğu bir kez daha âşikâre görünüyor. Hem “Hiç yaratan bilmez olur mu?”

Tansiyon Yüksekliği: Hipertansiyon

Eğer ömür boyu, Kur’ân’a, imana hizmetse gayemiz; o zaman sağlığımıza dikkat etmemiz şart. Kanuni’nin dediği gibi:“Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.”

Oruç ve Sünnet İsrafın sınırını anlamak için Resulullah’a (SAV) kulak verelim, buyurdular ki: “Ademoğlu, mideden daha şerli bir kap doldurmaz. Ademoğluna belini doğrultacak birkaç lokmacık yeterlidir. Ancak (nefsinin galebesiyle) illa da (mide doldurma işini) yapacaksa bari onu üçe ayırsın; üçte birini yemeğe, üçte birini suya, üçte birini de nefesine (tahsis etsin, üçte birden fazlasına yemek koy...[Devamını Oku]

Sağlık

NİÇİN HASTALANMIYORLAR? Saadet asrında İran’lı bir hekim Medîne’ye gelip yerleşmişti. Fakat günler geçtiği halde kimse tedâvi için gelmiyordu. Medîne’de başka hekim de yoktu. Bir gün işsizlikten çok sıkıldığını, geri dönmek istediğini Peygamberimiz’e (asm) bildirdi. Efendimiz (asm) da ona:

Bunları biliyor muydunuz?

• Yemeğe tuz ile başlanırsa beyin tarafından gönderilen bir uyarı sayesinde, midede mukus denilen sindirimi kolaylaştırıcı bir tabaka oluşturduğunu ve midenin sindirime hazırlıksız yakalanmasını önlediğini…

ULUSLARARASI 4.HELAL VE SA?LIKLI ÜRÜNLER FUARININ ARDINDAN.. Uluslararası fuar ve konferans  çalışmaları ile ‘TEK SES TEK YÜREK” birliğini hedefleyen GİMDES,  bugün Türkiye’de uluslararası platformda helal gıda konusunda söz sahibi olacak bir noktaya gelmiştir.GİMDES’in desteği ile gerçekleştirilen CNR eşliğindeki 4.Uluslararası Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarı mehter marşları ile açıldı.

ULUSLARARASI HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSI ARDINDAN

ULUSLARARASI HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSI ARDINDAN HELAL VE TAYYİB BİR YA?AM İÇİN HEP BİRLİKTE TEK SES TEK YÜREK!..

ULUSLARARASI HELAL VE TAYYİB ÜRÜNLER KONFERANSI GİMDES’İN  ORGANİZASYONU İLE GERÇEKLE?Tİ 6.Uluslararası Helal ve Tayyib Ürünler Konferansı, 7 Eylül 2013 tarihinde İstanbul’da  GİMDES’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Konferans  programı  üç oturum şeklinde yapıldı.

Soframızdaki gizli alkole dikkat!

Dr.Hüseyin Kâmi Büyüközer / GİMDES Başkanı Sadece şişedeki alkol zarar vermiyor. Yediğiniz ette, çikolatada, kahvede, kuruyemişte dahi alkol kullanılabilmektedir. Hem de etiketlere yazılmadan ve kimsenin haberi olmadan!

Mekânın Cennet Olsun Ömer Ağabey!

Evet, insanlar fâni, hizmet bâki. Yakında vefat eden Ömer Ağabeyimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Rabbim Üstadlarımızla beraber şefaatlerine nail eylesin. Onları görenler olarak Risale-i Nurlardan tam istifadeyle beraber, büyüklerimize omuzdaş olmayı Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Şifrenizi mi unuttunuz?