Mülakatlar

Dr. Hüseyin Kâmi Büyüközer ile Helal Sertifika üzerine

Mülakat / M. Ramazan Üğücü Dinimiz helal, sağlıklı, iyi ve güzel gıdalarla beslenmemizi emretmektedir. Haram ve şüphelilerden uzak durmamızı, muttaki kullar olmamız için şart olarak bildirmektedir. GİMDES’in Helal Sertifikalamadaki uygulaması işte bu temel çizgilere dayanmaktadır.

Dursun Gürlek İle Mülâkat: İstanbul’un Manevî Fatihleri

[box type=”note” align=”alignleft” ]Dursun Gürlek, 1952 yılında Tokat’ta doğdu. İlk ve orta tahsilini memleketinde tamamladı. İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Yeni İstanbul, Tercüman, Hürriyet, Günaydın gazetelerinde çeşitli görevlerde bulundu.

Halil Gönenç İle Mülakât: Duâ, İbâdetin Beynidir

Halil Gönenç, Mardin Savur’da doğdu. Özel Medrese Öğrenimi ile yetişti. 12 yaşlarında Suriye’ye giderek 8-9 yıl kadar M.Latif Anudi’den Türkiye’de her ikisinin de ismi Abdulvehhab olan hocalardan ve Nurşin’de ?eyh Maşuk Efendi’den ders aldı.

Mehmet Emin Ay İle Mülakât: Anne-baba, çocuğunu sevmelidir ki Allah’ı da sevdirebilsin!

[box type=”note” align=”alignleft” ]Mehmet Emin Ay, 1963 yılında Van’da doğdu. Öğrencilik yıllarında babasından Kur’ân-ı Kerîm’in tilâveti ve kırâati ile ilgili dersler aldı. Van İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi. Uludağ Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

“Mekke, Medine, Kudüs müşerref; Isparta muvazzaf”

Isparta Valisi Memduh Oğuz: “Mekke, Medine, Kudüs müşerref; Isparta muvazzaf” “Lillâhilhamd şu Isparta vilayeti, eski zamanın ?am-ı ?erifi’nin mübarekiyetini ve Âlemi İslamın Medrese-i Umimisi olan Mısır Camiül Ezheri mübarekiyeti nevinden (kuvve-i imaniye ve salabeti diniyye cihetinde) bir mübarekiyyet makamını Risâle-i Nur vasıtası ile kazanarak, ve bu vilayette imanın kuvveti la’kaytlığa ve iba...[Devamını Oku]

Hüseyin Kâmi Büyüközer İle Mülâkat: Halalen, Tayyiben!

Kısa adı GİMDES olan, Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği Başkanı Dr.Müh. Hüseyin Kâmi Büyüközer ile helal gıda üzerine konuştuk.

Hz.Peygamber’in (asm) İlme Verdiği Önemi Nasıl Anlamalıyız?

Zakir Çetin‘e sorduk: Peygamber Efendimiz’in (asm) ilme verdiği önemi nasıl anlamalıyız? Resûl-i Ekrem (asm), ilme verdiği büyük önemi pek çok hadis-i şerifler ile dile getirmiştir. Başta ashâbını ve bütün ümmetini ilme teşvik ederek İslâm medeniyetinin [highlight]ilmî temeller üzerinde yükselmesinde[/highlight] en büyük sebep olmuştur.

Risale-i Nurlar’ı Neşredeceğim

Risale-i Nurlar’ı Neşredeceğim Ümid ediyorum ki Ahmet Ammar’ın kıssası yeni nesle bir model olarak anlatılır. O sadece bana ait değil artık. Gidişiyle ümmetin oldu artık. İnanıyorum ki geride bıraktıkları yeni nesle motivasyon temin eder ve dünya hayatının gayesinin ahiret saadeti olduğu idrak edilir.

Mülakat: Patani Destek Platformu

Sokaklarda çırılçıplak yerlere yatırılan genç Müslüman erkek ve kadınlar… Mescidlerde namaz esnasında işgal askerleri tarafından başlarından vurularak şehit edilen müminler… Onurları zedelenen, hakir görülen katledilen, dinlerine ve kültürlerine savaş açılan bir ülke Patani…

Bediüzzaman Hazretleri çağın ağlarından kurtulmamız için kilit roldedir

Yusuf KAPLAN-Mülâkât: Muhammed SEMİZ Bediüzzaman’ın, çağdaş İslâm düşüncesinde bir milad olduğu tezini öne sürüyorum. Bediüzzaman’ın çağdaş İslâm düşüncesinde milad olmasından kastettiğim şey, önce, kendisinden önceki bütün bir İslâm düşüncesi fikriyatını ve fiiliyatını sil baştan tasvir, tarif ve tahlil etmiş olması ve sonra da, kendisinden sonraki kuşaklara İslâm düşüncesinin nasıl bir görünüme,...[Devamını Oku]

Gençliğin Peygamber Efendimize (sav) Olan İlgisi Muhteşem

ÖMER DÖNGELO?LU | MÜLAKAT: METİN UÇAR Muhterem Hocam, siteden öğ­rendik ama bir de sizden kısaca Ömer Döngeloğlu’nu tanıyabi­lir miyiz? Eyvallah. Bismillahirrahmanirra­him. Esselamu Aleykum. Vasıta­nızla şu anda bizi okuyan, dinle­yen tüm kardeşlerimizi sevgiyle, hürmetle, muhabbetle selamlıyo­rum. Allah’ın rahmeti üzerinize olsun.

Hafızlık Bir Aşk İşidir

HATİCE YAYLA | MÜLÂKÂT: SENA İKBAL Hafızlık kursunuzda hangi yaş aralığındaki öğrencilere eğitim veriyorsunuz? Öncelikle hafızlık aşk işi oldu­ğu kanaatindeyim. Bazen küçük yaşta yönlendirdiğimiz çocuk­larımızı hafızlıkla buluşturabili­yoruz. Bazen de yetişkin olarak hafızlığa karar verebiliyoruz. Ha­fızlık kaç yaşında yapılır, sorusu­na verebileceğim en net cevap; dünya meşgale ve sıkıntılarının ...[Devamını Oku]

Şifrenizi mi unuttunuz?